Lüks moda markalarının boy gösterdiği defilelerde son dönemlerde bir şey göze çarpıyor: postacı çantalar eksisi kadar popüler değiller. Bunun yerine, kadın çanta modelleri arasında el çantaları, tote çantalar ya da omuz çantaları çok daha sık görülmeye başlandı. Bu çantalar sportif bir etkinliğe giden kadınların sıklıkla tercih ettiği sırt çantaları ile birlikte de gardıroplarda sıklıkla yerini alıyor. Peki, kadın çanta modelleri arasında postacı çantalar gerçekten popülerliğini yitirdi mi? Çok sayıda ürünü en kolay şekilde taşımanızı sağlayan ve omuz çantalarından farklı olarak üzerinizde olduğunu asla hissettirmeyen bu ürünleri nasıl kombinlemelisiniz?

Hazırsanız, detaylı bir postacı çantası rehberi ile karşınızdayız. Şıklığınızı çanta aksesuarları ile mükemmel hale getirmeye hazır olun!

Postacı Çantaların Doğru Boyda Olduğundan Emin Olun

2000’li yılların başlarında oldukça popüler olan postacı çantaları, gün geçtikçe yerini askısı daha kısa olan çantalara bırakıyor: Bagetler, kol çantaları ve tote el çantaları Lindo Çanta tarafından da en çok sayılan modeller arasında. Fakat bu yanlış bir algıya neden olmasın: Postacı çantalar henüz tamamen yok olmadılar. Tersine, bu çantaların doğru boyda kullanımı büyük önem kazandı.

Postacı çantalar günümüzde iki farklı şekilde kullanılıyor:

1.       Çapraz olarak omza takılan çantalar (Bu çantalar geçmişte sıklıkla kullanılan bel çantalarına benzer bir forma sahip. Bunun yerine, çapraz olarak takıldıkları için daha sportif bir aura yaratıyorlar).

2.       Düz bir askı halinde omza takılan çantalar (Bu tip çantalar özellikle genç kadınlar tarafından sıklıkla kullanılıyor ve çanta yapıları genellikle ‘’cüzdan tipi’’ olduğundan az eşya taşımak için tercih ediliyor)

3.       Çapraz şekilde takılan daha hacimli omuz çantaları (Bu tip çantalar hem okul için hem de çeşitli aktivitelerde çok sayıda eşya taşımak için birebir olarak gösteriliyor)

Lindo Çanta alışverişinizde farklı postacı çanta türlerinin hepsine ulaşabileceksiniz. Bu kapsamda, öncelikle hayal ettiğiniz modelin hangisi olduğuna karar vermeniz yeterlidir.

Postacı Çanta Kombinleri İçin Birkaç Tüyo

Son dönemlerde postacı çantaların büyük bir kısmını ‘’cüzdan çanta’’ modelleri oluşturmaktadır. Bunlar, genellikle uzun bir askısı bulunan fakat çanta kısmı kutu gibi olan modellerdir. Dilediğiniz zaman bu çantaların askılarını bileğinize dolayarak modern ve cool bir görüntü elde edebilirsiniz. Çantanızı bu şekilde kullandığınızda postacı çantasını bir el çantasına dönüştürmüş olursunuz. Yapı olarak satın aldığınız model buna müsaitse bu iyi bir fikir. Tabi eğer çantanızın askısı kumaş ise, bu biraz daha hızlı bir yıpranmaya sebep olabilir.

Postacı çantaları çapraz ya da düz şekilde takarken boylarının kalçanıza erişmemesine dikkat edin. Kalçanıza kadar uzayan bir çanta modeli sizi olduğunuzdan çok daha kısa gösterecek ve şık kombininize gölge düşürecektir. Bu tip bir hata yapmamak adına askısı ayarlanabilir çantaları tercih edebilirsiniz. Askısı ayarlanabilen modellerin sağladığı en iyi şey, hangi boya sahip olursanız olsun sizin üzerinizde gerçekten çok şık durmalarıdır. Daha fazlasını keşfetmek istiyorsanız hemen web sitemizin ilgili kategorisini gözden geçirin. En güncel ve en çok tercih edilen modellerden yararlanmak istiyorsanız ise Instagram postlarımıza göz atabilirsiniz.

Şıklık Hiçbir Zaman Tesadüf Değildir!

Modern görünümleri ile sıklıkla tercih edilen kadın çanta modelleri Lindo Çanta’nın 2021 koleksiyonunu oluşturuyor. Siz de hem kaliteli ve uzun ömürlü hem de sevdikleriniz için harika birer hediye olabilecek çantaları satın almak için doğru yerdesiniz. Şıklığınızı hiçbir zaman şansa bırakmayın!