Kadınların vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan çantalar her sezon farklı şekilde moda dünyasına dahil olmaktadır. Her yıl olduğu gibi 2022 yılında da çanta trendleri, kombin yapmayı sevenler için tasarımcılarıyla buluşurken, mağaza vitrinlerinde de boy göstermektedirler.

 

 2021-2022 Sonbahar/Kış Sezonu Moda Olan Çantalar Hangileridir?

 

 Büyük Çantalar: Özellikle yanında pek fazla eşya taşımak zorunda olanların tercih ettiği kadın çantalar arasında bu sezon yerini almaktadır. Çok eşya taşımanın gerektirdiği karışıklığı önlemek için ise bu çantalarda iç cepler düşünülerek, olabildiğince çanta içi düzen sağlanmaya çalışılmaktadır. Bazı büyük çantalar da ise; dış ceplerin düşünülmesi ile eşyaya hızlı erişim sağlanabilmektedir.

 

Kürklü Çantalar: 2015 yılında trend olan kürklü çantalar 2021-2022 kış sezonunda yine moda dünyasına girmiş bulunmaktadır üstelik ayakkabı kombinasyonları ile. Bu kürklü çantalar bu sezon aynı desende botlar ile kombinlendiğinde oldukça şık görünüm elde edilmektedir.

 

Minik Çantalar: Büyük çantalara kıyasla küçük çantalar da bu senenin vazgeçilmez parçalarından olmaktadırlar. Tüm eşyaları sığdırmak zorunda kalmamanın verdiği rahatlık ile özgürce minik bir çanta kullanmak bu sezon kombinleri minimalistleştirmektedir.

 

Hobo Çantalar: Geçmiş yıllarda moda dünyasında görülmeyen bu model çantalar 2020-2021 Sonbahar-Kış döneminde dolaplara girmiş olup, bu sezonda yine moda olan çantalar arasında yerini almaktadır. Fransız modasını kombinlerine yansıtmayı seven kadınların tercihi ile birlikte bu sezon oldukça rastlanılan çanta modellerinden birisi olmaktadır.

 

Slouchy Çantalar: Bir dönemlerin modalarından olan Slouchy yine bu sezonda çantalarda kendini iddialı bir yerde görmektedir. Özellikle birkaç trendin birleşmesi ile ortaya çıkan bu çantalar kombinlemeye oldukça elverişlidir. Gece şıklığı ile gündüz şıklığı arasında rahatlıkla kombinlenen modeller ünlü markalarda yerini almaktadır.

 

Postacı Çantalar: Bir dönemin ünlü klasiği olan postacı çantalar geri döndü. Bu sezon dolaplarda oldukça yer edineceği düşünülen çanta ister deri model ister canvas modeli olsun kombinlerin spor-şık parçalarından biri haline gelmektedir.

 

Monogram Çantalar: Oldukça popüler olacağı düşünülen bu trend çantalar iddialı kombin seven kadınlar için dikkat çekici aksesuarlardan birisi olmaktadır.

 

Seyahat Boy Çantalar: Seyahat etmeyi sevenler için genişliği ile tercih sebebi olan bu çantalar yine çanta kreasyonunda moda olanlar arasında bulunmaktadır. Konforlu bir seyahat isteyenlerin elinin altında her şeyini bulundurabilmesi için özel ceplere de sahiptir üstelik.

 

Hayvan Desenli Çantalar: Birkaç sezondur popülerliğini sürdüren hayvan desenli çantalar, bu sezon da oldukça popülerliğini korumaktadır. Yılan, timsah ve özellikle zebra deseni ile tasarlanan çantalar şık kombinler ile göz doldurmaktadır.

 

2021-2022 Yaz Sezonu Moda Olan Çantalar Hangileridir?

 

 Örgü Çantalar: El işçiliği epey fazla olan bu çantalar ise, yaz sezonunda ön plana çıkmaktadır. Kış sezonunda da görülme ihtimali yüksek olan bu çantalar kullanışlı olmakla kalmayıp aynı zamanda dayanıklılık özelliği ile de tercih edilmektedir.

 

 Bucket Çantalar: Geometrik şekli itibarı ile çok sevilen kadın çanta modelleri arasında yerini almaktadır. Geniş haznesi ile de eşya kullanım alanı genişleyebilmektedir. Yaz sezonunda dolaplarda yerini alacak olan bu çanta birçok ünlü marka tarafından da tasarlanmaktadır.

 

 Eşarp Çantalar: Vintage esintisi seven kadınların tercih edeceği çantalar arasında yer almaktadır. Yaz sezonunda popülerliği devam edecek modeller arasındadır.

 

 Çanta Kombinlerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

 

 Kombinlerin vazgeçilmez parçası olan çantalar, kullanılacakları yere göre seçilmelidirler. Çantalar kombine uygun olarak kullanılmalıdır, çanta boyutu düşünülen kombine göre ayarlanmalıdır. Gece eğlencesi için düşünülen bir kombine uygun çanta küçük boyda seçilirken, gündüz dışarı çıkarken seçilecek çanta boyutu büyüğe yakın düşünülebilmektedir.